Jak pomoci seniorům – dokument k roznosu ke stažení

Krásný den,

dnes pro Vás nemám článek, ale takové rychlé sdělení a výzvu k akci, která může každému z nás zabrat jen pár minut a přitom může hodně pomoci.

Včera jsem šla zanést pečivo naší babičce. Po cestě jsem potkala starou paní… V jedné ruce měla hůlku a druhou rukou vlekla nákup. Pořád zastavovala, aby si vydechla, rouška jí při dýchání taky dělala problémy. Když jsme jí pomáhaly s odnesením nákupu, zjistily jsme, že paní vůbec neví, že jí někdo může pomoct s nákupem, že ČT vytváří pro seniory nový program… Odpoledne se vrátila sestra, která šla roznášet lidem roušky a povídala nám o jiné seniorce, která jim byla hrozně vděčná, protože roušku neměla, nevěděla, kde by ji sehnala a bála se vyjít ven bez roušky… si tu roušku sehnat.

My máme pocit, že je všude spousta informací – je jich plný internet, přehledné weby, informace na Facebooku, Instagramu, Twitteru. Jenže senioři většinou internet, ani žádné sítě nepoužívají. Sice mohou informace získat v televizi a rádiu, ale i ty je často míjejí. A tak se může stát, že senioři, kteří nemají rodinu, která by se o ně postarala a pohlídala je, jsou často docela bezradní a ani neví, kam se obrátit.

Bylo nám to hodně líto, a tak jsme vymyslely následující… Sepsaly jsme seznam kontaktů a pár informací pro seniory. Všechno pěkně velkým písmem, aby to přečetli. Dolů jsme napsaly výzvu – aby nám pomohly s šířením a navzájem si s jinými seniory zavolali a sdělili si potřebné informace po telefonu – protože to je systém, na který jsou starší lidé zvyklí. Seznam jsme vytiskly a zanesly do nedalekého obchodu a dohodly se s prodavačkami, že ráno vytištěné papíry s informacemi seniorům rozdají, až si přijdou na nákup.

VY SE K NÁM MŮŽETE PŘIDAT, STÁHNOUT SI TENTO DOKUMENT: POMOC SENIORŮM VYTISKNOUT A ZANÉST HO DO OBCHODU U VÁS, NEBO NALEPIT NA VCHODOVÉ DVEŘE V BYTOVKÁCH.

Musím říct, že z toho mám moc dobrý pocit, protože v tom vidím hluboký smysl! Každý z nás si může vytisknout pár desítek archů a po cestě na nákup přilepit informace na vchodové dveře domů, nebo se domluvit v sámošce ve svém okolí.

JE TO ZÁLEŽITOST NA PÁR MINUT, TÉMĚŘ NIC NESTOJÍ A MŮŽE HODNĚ POMOCI STARÝM LIDEM, KTEŘÍ TO V TÉTO DOBĚ MAJÍ DOST TĚŽKÉ…

Od kamarádek, co žijí na venkově vím, že zde často fungují komunity, co se o seniory starají, hlídají, aby měli aspoň základní věci… ale ve městech je to teď pro staré lidi, kteří nikoho nemají, hodně blbá situace a je fajn jim trochu pomoci.

Tak co vy, pomůžete taky?

 

Anna Potůčková
Jsem nadšenou výrobkyní domácí kosmetiky a autorkou knížky Kosmetická kuchařka Ráda nadchnu pro kosmetické delikatesy z vlastní kuchyně i ostatní. Baví mě provádět lidi dobrodružným procesem výroby na jehož začátku máme kvalitní přírodní suroviny a na konci výrobky na míru vlastní pokožce bez zbytečné chemie. Více o mně i o mé cestě k výrobě kosmetiky se dočtete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů